Jak získat pasivní příjem

Rozdíl mezi aktivním a pasivním příjmem je ten, že pro aktivní příjem je třeba vynakládat pravidelnou činnost, jako je práce či služba. Pasivním příjmem se rozumí pravidelný přísun finančních prostředků, pro který není potřeba z naší strany vynakládat velké úsilí. Ke každému byznysu potřebujeme nějaký základní kapitál a to platí i u pasivního příjmu. Samozřejmě čím více finančních prostředků vložíme, tím větší zhodnocení peněz získáme.

Dlouhodobý pronájem nemovitostí

Jedním z nejoblíbenějších pasivních příjmů je příjem z dlouhodobého pronájmu nemovitostí. Jejich cena každým rokem roste a tím pádem se zvyšuje i hodnota majetku. Pokud máte k dispozici dům, byt, či kancelářské prostory, které nevyužíváte, nejlepším řešením je právě dlouhodobý pronájem.

Co se týče výše příjmu, nemluvíme zde o zanedbatelné částce, ale o desítkách až stovkách tisících korun ročně. Samozřejmě záleží i na lokalitě, velikosti a typu nemovitosti. Nevýhodou tohoto typu pasivního příjmu jsou vysoké vstupní náklady, pokud nemovitost již nevlastníte.

Akcie

Nákupem akcií se stáváte akcionářem a máte nárok na podíl na zisku, který společnost, jejíž akcie vlastníte, vyplácí formou dividend. Tento pasivní příjem finančních prostředků je jeden z nejlepších způsobů, jak zhodnotit své peníze. Samozřejmě platí, že čím více akcií vlastníte, tím větší zisk z dividend máte. Před nákupem akcií si však zjistěte potřebné informace a investujte uvážlivě.

Nezapomeňte ale na riziko, které s sebou nákup akcií nese.

Pronájem reklamní plochy

Nachází se váš dům, či jiná nemovitost na dobře viditelném a frekventovaném místě? Určitě je ve vaší blízkosti i spousta firem, které vám nabídnou za to, že jejich společnost bude mít reklamu na vašem domě, plotě či automobilu. Zde se jedná o čistý pasivní příjem bez jakéhokoliv úsilí či vstupního kapitálu.

E-book

Rádi píšete příběhy, rozumíte určitému tématu a chcete se podělit se čtenáři o vaše znalosti a tipy? Napište zajímavou knihu a můžete si zajistit dlouhodobý pasivní příjem. Lidé si budou váš eBook stahovat a vy budete vydělávat. Vstupní kapitál je minimální, ne-li úplně nulový.

Affiliate marketing

Tento druh příjmu je vhodný zejména pro lidi, kteří mají svůj blog nebo vlastní webové stránky. Affiliate marketing spočívá v tom, že na těchto svých stránkách propagujete službu či produkt (software, aplikaci, oblečení, elektroniku atd.), návštěvník klikne na propagační odkaz, kterým se dostane k nabízenému produktu, tento produkt si zakoupí a vy získáte provizi z nákupu. Provize může být buď jednorázová, nebo pravidelná.

Staňte se partnerem společnosti

Znáte někoho, kdo má skvělý nápad na rozjezdu podnikání, ale nemá dostatečný kapitál na jeho zrealizování? Nabídněte mu své finanční prostředky a staňte se partnerem společnosti. Budete dostávat svůj díl zisku a nebudete muset vyvíjet velkou pracovní iniciativu. Skvělý pasivní zdroj příjmů.

Vytvořte mobilní aplikaci

V dnešní době vlastní smartphone téměř každý a lidé si rádi stahují a využívají mobilní aplikace. Pokud máte nápad na vlastní aplikaci, zkuste ho zrealizovat a můžete vydělat spoustu peněz. S naprogramováním vám pomůže profesionál a výsledek bude perfektní. Kromě toho, pokud máte své stránky, či blog, můžete zde svou aplikaci propagovat a budete mít reklamu zajištěnou zdarma. A máte postaráno o pěkný pasivní příjem peněz.

E-shop

Investujte do koupě již zavedeného e-shopu. Svět internetu je neomezený a e-shopy získávají čím dál více na popularitě. Můžete zaměstnat člověka, který se vám bude starat o řízení e-shopu a vy si zajistíte stabilní příjem peněz. Na internetu najdete několik stránek, kde je možné koupit již zavedený internetový obchod. Záleží jen na vás, kolik jste ochotni do jeho koupě investovat.

Samozřejmě můžete rozjet i svůj vlastní internetový obchod. Aby se však stal úspěšným,  pravděpodobně bude stát nějaký čas a úsilí. Když se vám podaří ale e-shop nastartovat, opět si můžete najít správce, který se o jeho provoz postará.

Multi-level marketing

Multi-level marketing je považován za možnou cestu k pasivním příjmům. Je to trochu kontroverzní téma a necháme na čtenáři, aby si udělal vlastní názor.

Výhody pasivního příjmu

Přestože nemusí být jednoduché si pasivní příjem vybudovat, určitě to stojí za to. Prvním krokem je však většinou práce online, a tak pozornost zaměřte na to, jak vydělávat na internetu. Častou odpovědí na otázky jsou pak práce, aktivita, nějaká činnost. Pasivní příjem zní velmi dobře, avšak bez práce rozhodně není.

Co všechno patří mezi největší výhody pasivního příjmu? Je to např.

  • finanční nezávislost,
  • v případě výpadku jednoho zdroje příjmu nemusíte mít obavy, že se dostanete do finančních potíží,
  • v době finanční nezávislosti nemusíte chodit do práce kvůli příjmu peněz, ale můžete se věnovat práci, kterou budete dělat pro potěšení,
  • pasivní příjem vám pomůže k tomu, abyste si užívali života bez ohledu na to, kolik co stojí.

Je důležité zkombinovat několik pasivních příjmů a nespoléhat se pouze na jeden zdroj. Budete mít větší finanční stabilitu, vaše peníze se budou rychleji zhodnocovat a vy je budete moci dále investovat.

Rate this post