Ready-made společnost: Efektivní start podnikání

Ready-made společnost se v posledních letech stala zajímavým trendem v České republice, a to především díky značnému běhání po úřadech a zařizování papírování při zakládání společnosti za účelem podnikání. Pokud se chcete vyhnout přibližně 20-30 denním starostem s administrativními požadavky při zakládání společnosti, může být pro vás společnost ready made efektivním řešením.

Zjednodušeně: koupíte si společnost a zítra už můžete podnikat se všemi náležitostmi.

Klientelou ready-made společností jsou často živnostníci, kteří se rozhodli rozšířit své podnikání a zvolí si právní formu s.r.o.

Právní forma ready-made společnosti

Ready-made společnost je podnikatelský subjekt, který byl po právu založen a splňuje všechny zákonné požadavky. Společnost nemá žádnou historii podnikatelské činnosti, tedy nemá žádné závazky vůči třetím osobám, daňové ani jiné zatížení.

Stručná charakteristika

 • Společnost legálně založená připravená k podnikání
 • Nulová právní a účetní minulost
 • Nevykonává žádnou podnikatelskou činnost

Stop byrokracii

České legislativní prostředí není bohužel příliš dobře nastaveno pro rychlý start podnikatelské činnosti ve společnosti. Abyste založili společnost a začali po právu podnikat, je potřeba navštívit více jak 10 úřadů a zajistit cca 20 dokumentů. Podnikání navíc upravují zákony a podzákonné předpisy v trojmístných číslech, která nezačínají jednočkou.

Pokud zvolíte možnost ready-made společnosti, postačí vám jedna návštěva a doklady totožnosti. Podnikat můžete legálně hned následující den.

Nabídka ready-made společností

V České republice se stává tématika ready-made společností stále populárnější a oblíbenější u menších i větších podnikatelských subjektů. Existuje přibližně 50 společností, které se zabývají prodejem ready-made společností. Nabídka je široká, sami si vyberete společnosti s požadovanou právní formou (společnost s ručením omezeným, akciovou společnost či evropskou společnost).

Celosvětová poptávka je dokonce natolik velká, že dala vznik možnosti koupě ready-made společnosti přes internet.

Výhody ready-made společnosti

  • Rychlost založení
  • Skutečně minimální administrativa
  • Plně splacený základní kapitál
  • Možnost zaručení bezdlužnosti
  • Komfortní řešení

V některých případech je ready-made společnost výhodným řešením pro podnikatele, kteří se narychlo chtějí účastnit výběrového řízení, dražby, či důležitého jednání a je třeba „čistá“ společnost. Anebo např. jen pro potřebu vyřešení financování projektu, pro který banka poskytne úvěr za podmínky nulové negativní historie obchodní společnosti.

Na co si dát pozor

Před tím než se rozhodnete koupit ready-made společnost si ověřte reference dané společnosti, jak jsou spokojeni její klienti (jsou mezi nimi i známé subjekty na českém trhu?). Požadujte při předávání 100% právně ošetřenou dokumentace koupené společnosti.

Rate this post