Jak cestovat bez peněz. Levné cestování po Evropě i ve světě

Kdo by nechtěl cestovat po světě, nechat starosti za sebou, poznávat nové lidi a kultury? Pokud vám tedy v uskutečnění tohoto snu brání peníze, je zde dobrá zpráva. Existuje nekonečné množství způsobů, jak cestovat po světě a nebýt zcela na mizině. Zde je několik nápadů, jak cestovat levně bez peněz po Evropě i celém světě. Tipy nejen pro studenty,a le pro každého, kdo chce více cestovat.

Staňte se freelancerem

Pokud jste obdařeni nějakou dovedností, můžete ji využít a pracovat pro ostatní, kteří potřebují vaši pomoc při realizaci projektu. Jak? Můžete pracovat pro jiné lidi mnoha různými způsoby, například následujícími:

  • Psaní článků,
  • překlad,
  • tvorba webových stránek,
  • programování softwaru,
  • navrhování…

Lze pokračovat ve výčtu donekonečna. Díky tomuto typu práce můžete cestovat a vydělávat si zároveň. Staňte se podnikatelem. Založte si živnost a začněte pracovat na volné noze jako freelancer.

Výuka jazyka v zahraničí

Pokud je angličtina vaším mateřským jazykem, máte velké štěstí. Existuje mnoho míst, kde vás budou hostit zdarma výměnou za výuku angličtiny. V Africe a jihovýchodní Asii je poptávka po učitelích angličtiny obrovská. Můžete ale učit jakýkoli jazyk, pokud existují lidé, kteří se chtějí učit.

Prodej věcí online

Kolikrát jste už něco koupili na internetu? Můžete si zkusit založit účet a zkusit prodávat věci, které najdete levně, lidem, kteří je chtějí. Dnes to není tak snadné, jak to zní, protože trh je dnes přesycen levným čínským zbožím, ale když budete hledat, můžete najít kvalitní výrobky, jejichž prodejem můžete vydělat značnou částku peněz.

Pokud umíte vytvářet věci vlastníma rukama, pak jste opět požehnaní. Lidé rádi kupují umělecké výrobky a šperky, zejména pokud jsou ručně vyráběné.

Provozování blogu

Nemusíte umět žádný programovací jazyk, abyste se mohli stát blogerem. Pokud existuje nějaké téma, které naprosto ovládáte a víte o něm všechno, měli byste provozovat vlastní blog.

Zpočátku to nemusí být snadné, ale pokud váš blog obsahuje užitečný obsah, návštěvnost dříve či později přijde. Díky blogu si můžete vydělávat i spolupracovat s jinými lidmi a dostat se do zahraničí často i zadarmo.

Dobrovolnictví

V dnešním světě se otevřely dveře cestovatelům z celého světa, kteří mohou pracovat jako dobrovolníci na farmách výměnou za ubytování a stravu. Úkoly někdy vyžadují fyzickou námahu a mohou se na jednotlivých farmách lišit. Každá farma má svá vlastní pravidla, takže byste si měli před cestou ověřit, jaká jsou očekávání od dobrovolníků.

Jak cestovat levně

Buďme tedy realisté: procestovat svět a neutratit ani korunu není téměř možné. Ale díky těmto tipům můžete vydělávat a cestovat zároveň a tímto způsobem procestovat i celý svět!

A před cestou můžete prodat nějaké své věci a ještě k tomu ušetřit peníze tím, že budete žít méně materiálně.

Práce na dálku je stále oblíbenější a dostupnější. Můžete si vybrat z řady činností, které lze dělat přes internet a vydělávat si přitom peníze.

Rate this post