Před sezónou NHL – Aleš Hemský

Fotografie NHL Squircle od Gareth Simpson licencovaná pod CC BY 2.0
Fotografie NHL Squircle od Gareth Simpson licencovaná pod CC BY 2.0

Pokud i Vy patříte k oné prazvláštní skupince k lidí, kteří pravidelně usedají ve tři hodiny ráno k monitorům, abyste mohli živě sledovat nejprestižnější hokejovou ligu světa, patří právě Vám tento miniseriál, v němž se zaměříme na některá zajímavá jména, která se vyplatí sledovat v nadcházející 97. sezóně National Hockey League.

Aleš Hemský

Šikovné ruce…

Aleš Hemský patří beze sporu k jedním z nejšikovnějších hráčů, kteří se prohání po zámořských hokejových svatostáncích. O jeho hbitých rukou se mohl například přesvědčit jiný český hokejista, řízný bek Radko Gudas, v zápase Ottawy Senators a Tampy Bay Lightning, kdy se Hemský ukázkovým prohozením puku mezi nohama prosmíkl kolem Gudase a následně i kolem brankáře Bena Bishopa, čímž se podle serveru nhl.com postaral o nejhezčí gól uplynulého ročníku.

…míří do Dallas Stars

O další podobné kousky, jimiž baví celý hokejový svět, se nyní bude Aleš Hemský pokoušet v týmu Dallas Stars, s nímž podepsal tříletý kontrakt, jenž mu vynese 12 miliónů dolarů. Z mrazivého severu provincie Alberty se tak přesunul do příznivějšího klimatu Texasu. „Je to tady skvělé a zábavné. Každý den je pěkné počasí,“ vyjádřil se pardubický rodák pro klubový web, „kluci v kabině jsou velmi příjemní a já si tu snažím veškerý čas užívat.“
Nezamířil tak úplně do neznáma, jelikož se Stars postarali o další posilu- Jasona Spezzu, který minulou sezónu dohrával po boku Hemského.
„Myslím, že je to opravdu chytrý člověk. Jeho cit pro hru je velmi dobrý. Velmi tvrdě pracuje bez puku na hokejce, obráceně je s kotoučem velmi tvořivý a dokáže na sebe natáhnout hráče a ostatní mají více prostoru,“ okomentoval hru Hemského jednatřicetiletý Kanaďan.

Až moc blízko

Cíl Hemského, Spezzy, Benna i ostatních borců, hájících zeleno-zlatou hvězdu, je naprosto jasný- nechat po patnácti letech vyrít jméno Dallas Stars na pohár lorda Stanleyho.
„Chtěl bych si po dlouhé době zahrát play-off,“ nechal se slyšet český útočník. Naposledy do vyřazovacích bojů zasáhl v ročníku 2005/06, kdy naprosto fenomenální jízdu Olejářů skončila až bolestně blízko- v sedmém rozhodujícím utkání. Mimochodem, o vítěznou branku, která přiřkla Stanley Cup Carolině Huricans, se postaral český obránce František Kaberle.

Mnoho českých fanoušků by bylo jistě rádo, kdyby se nejcennější hokejová trofej po dvou letech podívala do České republiky právě v rukou Aleše Hemského. K tomu však vede velice dlouhá cesta, na níž bude stát mnoho překážek. Například Colorado Avalanche s vítězem Calder Trophy Nathanem MacKinnonem, na nějž se zaměříme v druhém díle.

Nejlepší gól uplynulé sezóny Aleše Hemského

Rate this post