Jak se stát úspěšným podnikatelem?

[box type=“shadow“ ]Jak se stát úspěšným podnikatelem? To jest otázka každého člověka, jenž se chce odtrhnout od 90% většiny lidí a zařadit se do zbylých 10% úspěšných. Ale takový skok k výšinám, vyžaduje pořádnou dávku odhodlanosti, a buďme upřímní, i bolesti.[/box]Pokud se vám poštěstí a budete vést rozhovor s úspěšným podnikatelem, bez váhání si troufám říci, že vám na váš dotaz, jak se stát úspěšným podnikatelem a co bylo na jeho životě nejlepší, odpoví, že pravě ta cesta, ačkoli byla značně vydřená.

Jak se stát úspěšným podnikatelem?
Jak se stát úspěšným podnikatelem?

Fotografie: Succes„odKoen Kusters je licencována pod CC BY 2.0

Jak se stát úspěšným podnikatelem? Vytyčme si cíl!

Svět, ve kterém žijeme, si žádá stále nové myšlenky, nové metody a nový přístup. Lidé jsou otevření vůči změnám, po kterých přímo lapají. Celá tato poptávka po všem novém, má jedno společné, konkrétní cíl. A zejména touhu, která navede úspěšného podnikatele na správnou cestu. A to jest jedna z nejzasadnějších odpovědí pro otázku, jak se stát úspěšným podnikatele. Neboť veškeré myšlenky, které byly naplněny emocemi a spojeny s vírou v jejich realizaci, se začnou bezodkladně proměňovat do materiální podoby.

Sebedůvěra

Nikdo není odsouzen ke smůle. Bohužel se ale ve společnosti nachází spousta lidí, kteří jsou přesvědčeni, že jsou k neúspěchu přímo přikováni a neexistuje nic, co by jejich situaci změnilo. Takový postoj lidé zaujímají ve chvíli, kdy si sáhnou přímo na zlato, myšleno na dno. Zdá se to byt absurdní, ale zrovna v neúspěchu, se nachází největší výhra. Zrovna když už nemáme dost sil a pochybujeme, tak se nacházíme nejblíže svému cíli.

Zmíněny výrok krásné charakterizuje příběh zlatokopa R.U.Darbyho, jenž udělal chybu, které se čas od času dopouštíme i my. Ve chvíli porážky se vzdal všeho, do čeho investoval svůj drahocenný čas, peníze a úsilí. Týdny se mu v jeho práci dařilo, spolu s přáteli se pustil do těžby rudy. Ale po par týdnech se ruda vypařila a jej zachvátilo zoufalství, chvíli kopal dál, ale beznadějně, proto se rozhodl těžbu ukončit a stroje prodat.

Stroje prodal za par babek obchodníku, kterému to nedalo a důl, ve kterém Darby kopal, nechal prozkoumat odborníkem. Inženýr vypočítal, že žíla by se měla objevit tři stopy od místa, kde Darbyovi přestali kopat! A přesné tam také byla! Tento obchodník následně vydělal pořádnou sumu peněz a to proto, že své úsilí nevzdal a nebál se, si nechat poradit.

Nikdy nepřestanu jen proto, že ostatní říkají NE!

Vice než na pět set tisíc úspěšných lidi se svěřilo, že největší bohatství je čekalo jen o krůček dál za porážkou. Většinou svou cestu vzdali díky zoufalství, či výsměchu ze strany lidi, kteří by se nedokázali dostat ani tam, kam se například dostal zlatokop Darby. Vzdát se je to nejsnadnější a nejlogičtější, co člověk může udělat a přesně takový přístup způsobí radost těm, kteří se vám vysmívají či nedůvěřují. Proto je důležité vstát a dát jim najevo, že zvládnete vše, oč budete usilovat.

5/5 - (1 vote)