Vyberte si levné letenky za akční ceny

Levné letenky

Chcete cestovat levně? Není nic jednoduššího, než s tím začít. Zapomeňte však na možnosti spojené s cestováním autem, vlakem, nebi autobusem. Z hlediska pohodlnosti vás rozhodně nezklamou možnosti letecké dopravy. I ta může být velmi levná. Podívejte se proto s námi, jak vybrat tu správnou letenku a jak si koupit takové, které jsou k dispozici za akční ceny.

Sledujte nabídky leteckých společností

Letecká společnost je přepravce jako každý jiný. S tím přirozeně souvisí také její nabídka. Může mít nejenom standardní ceny, jelikož stejně tak dokáže nabídnout i možnost spojenou s tím, že některé lety zlevní. A právě takové levné letenky jsou pro vás tou správnou volbou, kterou můžete udělat. Pokud budeme konkrétnější, je třeba říci, že konkrétní sleva se může týkat především:

  • Konkrétní destinace
  • Konkrétního termínu
  • Konkrétních letů

Je proto dobré při plánování vaší cesty zohlednit, jak si ceny letenek stojí a zda by se nevyplatilo pár dní počkat. Mnohdy to může být spojeno se slevou, která je v řádech i několika desítek procent.

Porovnejte si jednotlivé letecké společnosti

Nejenom to, že se zaměříte na konkrétní promo akce je cestou, jak můžete létat levněji. Nezapomínejte také na to, že leteckých společností je dnes na několik desítek. Je proto dobré porovnat si jednotlivé možnosti a následně letět s takovou, která z finančního hlediska vyjde nejlépe. Dnes se už není třeba bát složitého porovnávání, jelikož vše zvládnete online, během několika málo vteřin. Umožní vám to například Pelikán letenky. Jednoduchým způsobem si vyberete startovní i cílové letiště, stejně jako termín, kdy budete chtít letět. Následně už jenom vybíráte z dostupných letenek takovou, která vám přirozeně bude vyhovovat nejvíce. A to právě v souvislosti s její cenovou stránkou.

Nebojte se kombinovat

Je jasné, že v souvislosti s pohodlností chce každý z nás především přímý let. Nezapomínejme na to, že ten sice může být nejrychlejší, ale rozhodně už nemusí být nejlevnější možností. Pokud při svém hledání vezmete v potaz možnosti kombinací, můžete získat letenky levně jenom díky tomu, že budou s mezipřistáním. A to i paradoxně ve chvíli, kdy ve vzduchu budete mnohem více času a nalétáte více kilometrů. Stačí jenom najít správnou kombinaci jak jednotlivých letů, tak i jednotlivých leteckých společností. Pokud nemáte problém s tím, že na přestupním letišti můžete čekat i několik hodin, využijte této varianty. Rozhodně platí, že může přinést úsporu až v řádech desítek procent.

Inspirujte se

Vaši kamarádi a známí, blogaři, nebo jiní vášniví cestovatele jsou možností, jak se můžete inspirovat a jak můžete zjistit, kam se lze aktuálně dostat doslova za pár korun. V létě to může být oblíbené středisko u moře, na jaře a na podzim zase místo se zajímavými památkami.

Rate this post