Možnosti spolupráce

Affiliate program

Vaše bannery a textové odkazy směřují na stránky online obchodů, kde si zákazník může koupit určité zboží či službu. Dle podmínek konkrétního programu je Vám připsána provize 10 – 30% z ceny objednávky.

Výhodou této spolupráce je, že v některých programech nemusíte mít živnostenské oprávnění.

Příkladem je společnost T-Shock, která nabízí prodej a potisk triček či reklamních předmětů (podmínky spolupráce zde). Jak vypadá taková reklamní stránka na našem portálu můžete vidět zde.

Dalším příkladem, kde nemusíte mít živnostenský list může být prodej produktů přírodní kosmetiky (podmínky spolupráce zde).

[box type=“shadow“ ]Obecně lze tedy stanovit, že pro affiliate živnostenský list mít nemusíte, pokud provozovatel programu nabízí alternatiku v podobě sepsání smlouvy o zprostředkování.[/box]

Přehled affiliate programů

Affiliate programů existuje neuvěřitleně velké množství. Doporučujeme tyto katalogy, které vedou seznamy nejvýznamnějších affiliate programů.

  • http://katalog.affilblog.cz/
  • http://1affiliate.cz/
  • http://mladypodnikatel.cz/seznam-affiliate-programu

Sklik.cz a Adsense.com

  • http://partner.sklik.cz/
  • https://www.google.com/adsense/

Pro tyto služby byste měli mít živnostenské oprávnění (živnost volná). Při registraci do programu Google Adsense se navíc stáváte osobou indetifikovatelnou k DPH.