Masáže harmonizují vaše tělo i duši

Masáže

Fotografie „Masaż podczas targów…“ od „Piotr Drabik“ licencována pod CC BY 2.0.

Masáže harmonizují vaše tělo s duší, jedná se o speciální metodu upevňující jak fyzické tak psychické zdraví. Masáže odstraňují únavu a napětí, zmírňují vaše bolesti. Celý pohybový aparát dostane velkou dávku energie. Nechte profesionální maséry, aby vás zbavili stresu, posílili organismus, zvýšili vaší výkonnost anebo jen osvěžili po náročném dni. Na několik minut zavřete oči a uvolněte se …

Co možná nevíte masáži

Před každou masáží se můžete osprchovat teplou vodou, vaše tělo se tak více prokrví a účinky masáže, krémů i olejů se zvýší. Nedoporučuje se jíst těsně před masáží. Raději si odložte řetízky, prstýnky i hodinky, ženy si sepnou dlouhé vlasy. V případě, že jdete na masáž obličeje, nezapomeňte se odlíčit.

Máte-li jakýkoli problém, trpíte alergií či pouze přecitlivosti, vše sdělte svému masérovi. Na masáž byste neměli chodit nemocní.

Aromaterapie je součástí masáže

Aromaterapie je nedílnou složkou snad všech druhů masáží. Nejrůznější éterické olejíčky a krémy jsou používány účelně, neboť mají samy o sobě léčebné účinky. Levandule je univerzálním doplňkem pro masáže, zklidňuje psychiku a hojí rány. Eukalyptus uvolňuje dýchací cesty, citron čistí vzduch a pomáhá při učení. Růže je ideální volbou pro ženy, dobře uvolňuje napětí a pomáhá zvýšit sebedůvěru.

Druhy masáží

Masáží existuje skutečně mnoho, počínaje rehabilitačními a konče masážemi výhradně relaxačními a uvolňujícími od každodenního stresu. Záleží už jen na vás, které z nich dáte přednost. Co se týče masážních salónů, jistě jich najdete ve svém městě hned několik. Někteří se pokoušejí si tímto přijít k penězům, dávejte však přednost profesionálům s certifikáty. Je pravdou, že si patřičně připlatíte, avšak na druhou stranu máte jistotu výsledného efektu a nemusíte mít žádný strach před zraněním. Ceny se liší salon od salonu, druh masáže a jeho délka s cenou dokáže zahýbat, avšak řádově buďte připraveni, že 500-1000 korun utratíte.

Dornova metoda (druh masáže)

Dornova metoda, jako jedna z druhů masáží, je doslova terapií, která vrací obratle a klouby do jejich správné a přirozené polohy. Ty se mohou vychýlit díky fyzickým potížím, např. rozdílnou délkou končetin, zkrácením svalů či výrony. Vrácení obratlů a kloubů provádí terapeut poté, co zjistí, kterým směrem je obratel či kloub vychýlen.

Tato metoda je bezbolestná, nemusíte se bát prudkých pohybů, které by vám přihodily zranění. Charakteristické pro tuto metodu jsou naopak přirozené a volné pohyby. Můžete cítit okamžitou úlevu, jindy se požadovaný efekt dostaví až za několik týdnů anebo i měsíců. Dbejte však na odstranění nesprávných pohybových návyků.

Někdy se při této metodě používá i uvolňující a velmi příjemná masáž páteře. Masírují se přímo páteřní vzpřimovače a povrchové svaly, třezalkový olej zvyšuje uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének. Dronovu metodu nedoporučují odborníci lidem trpícím osteoporózou či akutním zánětem. Po operacích a úrazových zlomeninách se také vyhýbejte podobným masážím.

Medová masáž

Medová masáž se těší velké oblibě, neboť dokonale spojuje příjemné s užitečným. Léčivá síla včelího medu působí přímo na pokožku organismu, masáží se aktivuje nervový systém a krevní oběh, což vede k vyplavení všech škodlivin z vašeho těla. Příliš velké množství toxinů oslabuje náš imunitní systém a jeho zhroucení má za následek propuknutí mnoha chorob. Medová masáž tak působí preventivně, avšak je účinná i proti rozvinutým nemocem.

Med totiž obsahuje minerály a stopové prvky, bez kterých se naše tělo neobejde. Masáž se osvědčila u lidí s potíži krevního oběhu, žaludečních a střevních problémech, bolestech hlavy, depresích, ale i jaterních či nervových chorobách.

Indická masáž hlavy

Můžete vyzkoušet indickou masáž hlavy! Jedná se o zklidňující a velmi relaxační masáž, která účinně působí proti stresu. Při pravidelných návštěvách dokáže omezit i odstranit migrény. Při masáži sedíte oblečení, nejprve jsou vám uvolněna ramena, šíje a krk. Masér se poté zaměří na energetická centra a jejich stimulaci. Mimo jiné masáž působí příznivě na růst vlasů, zvyšuje koncentraci a odstraňuje hukot ve vašich uších.

Masážní technika Shiatsu

Svojí celkovou tělesnou a psychickou rovnováhu si můžete srovnat pomocí masážní techniky Shiatsu. Tlakem dlaněmi, lokty, koleny nebo chodidly masér stimuluje svaly, klouby, krevní a lymfatický oběh. Masáž trvá asi 60 minut, během nichž pohodlně ležíte na podložce. Podobně je to i u masáže Reiky, která se opět zaměřuje na energetická centra a působení energie. Cílem je předat tělu životadárnou energii, povzbudit organismus k samoléčbě a spontánní regeneraci. Již mnoho klientů bylo přesvědčeno o blahodárnosti těchto masáží a jejich uzdravovacích účincích.

Rate this post

Autor

Martin Rosulek

Martin Rosulek je online podnikatel a digitální nomád. Po cestách v Austrálii a jihovýchodní Asii, procestoval Kanadu a Latinskou Ameriku. Často se vrací do Thajska a sbírá další zkušenosti o práci na dálku. Zaměřuje se online marketing a affiliate. Martin bloguje na DigitalniNomadstvi.cz.