Amazon koupil Twich, chce konkurovat Googlu

Fotografie „Amazon Waterlily Pavilion:: HDR“ od „Ikhwan Zailani“ licencována pod CC BY 2.0.
Fotografie „Amazon Waterlily Pavilion:: HDR“ od „Ikhwan Zailani“ licencována pod CC BY 2.0.

Amazon, jeden z nějvětších gigantů světového e-commerce, nedávno odkoupil Twich, videoportál podobný YouTube. Ve Wall Streen Journal se domnívají, že Amazon jde jistým směrem – už ho nebaví používat reklamní systémy třetích stran (Google Adwords), a tak plánuje zřízení vlastního reklamního systému.

Nový reklamní systém od Amazonu

Mělo by se jednat o velmi inteligentní rekalmní systém, který by měl doručovat reklamu jak na vlastní Yahoo, tak na partnerské weby. Samozřejmě půjde o kontextovou reklamu, která má cílit na příchozí návštěvníky webových stránek.

Amazon se do toho zřejmě pustí velmi rychle a nasazení zřejmě projde ještě v roce 2014. Jedná se o zajímavý zdroj příjmu, to nepochybně. Teď bude už jenom záležet, jak chytře dokáže konkurovat již zavedenému Google Adwords, který je na trhu několik let a má v týmu tisíce partnerských webů.

Twich je největší akvizice Amazan v historii

Za Twich zaplatil Amazon neuvěřitelných 970 milionů dolarů. Jde o vůbec největší akvizici Amazanu v celé jeho historii. Proslýchá se, že o Twich by měl teoreticky zájem také Google v jeho službě YouTube. Příští měsíce uvidíme, jak zahýbe Amazon trhem.

Rate this post

Autor

Martin Rosulek

Martin Rosulek je online podnikatel a digitální nomád. Po cestách v Austrálii a jihovýchodní Asii, procestoval Kanadu a Latinskou Ameriku. Často se vrací do Thajska a sbírá další zkušenosti o práci na dálku. Zaměřuje se online marketing a affiliate. Martin bloguje na DigitalniNomadstvi.cz.