Piercing do pupíku patří mezi nejvíce rozšířenou variantu, která ačkoli není žádným velkým experimentováním, představuje pro všechny dívky sexy doplněk. Piercing v pupíku je novodobou záležitostí, v dobách historie kořeny rozhodně nenajdeme. Jde o módní trend, který nemají v oblibě jen krásné slečny, ale také mladí pánové, kteří svým pohledem směřují k ozdobené partii.
Piercing do pupíku patří mezi nejméně bolestné procedury. Samotné propíchnutí téměř ani neucítíte, kůže v oblasti pupíku je totiž velmi měkká. Provlékání náušnice trochu štípne, ale rozhodně si nepředstavujte bolestné scénáře.
Co je piercing
Piercing je slovo odvozené od anglického výrazu pierce, tedy propíchnout. Piercing znamená propíchnutí okrajové části těla, do které se vkládá šperk. Šperk nesmí být pro lidské tělo toxický, proto se nejčastěji využívá například titan a chirurgická ocel, méně časté je pak zlato, teflon či bioplast. Stříbro a jiné kovy jsou rizikovější a raději byste se jim měli větším obloukem vyhnout.
Případná alergie či infekce může být skutečně nepříjemnou záležitostí. Piercing lze umístit opravdu kamkoli, kde najdete malý kousek kůže. Nejčastějším umístěním je piercing do pupíku, piercing jazyka, piercing do obočí a piercing do nosu.
V každém větším i menším městě existují salóny, které se zabývají piercingovými službami, velmi často jsou navíc spojeny s tetovacími a kosmetickými salony. Pro svůj piercing si vždy vybírejte profesionální zázemí, nespornou výhodou jsou několikaleté zkušenosti v oboru. Nezapomeňte, že široká nabídka není tak důležitá jako kvalita produktů a hlavně kvalita odvedené práce. Dokonalá hygiena a desinfekce patří jednoznačně na první místo. A kvalifikované poradenství příslušného salonu vám může dodat přidanou hodnotu vašeho piercingu.
První piercing do pupíku
Jaký by měl být váš první piercing? Rozhodně takový, aby se vám líbil. Pro začátek je lepší volit piercingy volnější, pro případ, že tělo nezareaguje nejlépe a oblast napuchne. U piercingu jazyka to je dokonce nutností, ten opuchává vždy. O pár milimetrů delší tyčinku byste měli rozhodně zvolit také v případě piercingu do obočí.
Výběr umístění vašeho piercingu si dobře rozmyslete, jedná se totiž o poměrně trvalou záležitost. Po vpichu v době hojení se určitě nedoporučuje piercing vyndávat, musíte počkat, až se rána zahojí. Popřemýšlejte, zdali vám piercing nebude vadit při zaměstnání a nezodpovězenou otázku představuje určitě mládež mladší 18ti let.
Ať už se rozhodnete jakkoli, na piercingu se nevyplatí jakkoli šetřit a lepší je vždy se svěřit do profesionální péče odborníků než si zkoušet propíchnout pupík doma.
Historie piercingu
Pravdou říci, že piercing v žádném případě nepatří k novodobým výstřelkům. Jeho historie sahá hluboko tisíce let zpátky. V dobách starověkých států se využíval piercing při rituálních obřadech. Avšak neplnil tak jako dnes módní či zkrášlovací funkci, nýbrž v tehdejších časech byl spíše nápadným symbolem. Důkazem mohou být např. mumifikovaná těla, u kterých se našly 7 mm velké díry na ušních lalůčcích.
Piercing se využíval i v pozdějších dobách. Jen vzpomeňme na první opravdové indiány, kteří piercing využívali při svých rituálech a vůbec nejrůznějšímu obětování. Využívali přitom bambus, dřevo, korálky, či dokonce polotuhý nůž a jiné ozdoby.
Stále je to piercing, ale je to vlastně trochu jiný piercing. Lidé 21. století si žádají neustále pokroky a inovace. Tvořivost, kreativita a fantazie výrobců tak pracuje na nejvyšší obrátky a každý rok předkládají svým zákazníkům nové druhy, nové barvy, nové styly a nová provedení. Tradiční piercing z chirurgické oceli či titanu už svého vrcholu zřejmě dosáhl a čas se nyní posouvá k experimentům.
Vyčerpanost dosavadního stylu se ukazuje v podobě nových designů a stylů. Svůj vzestup prožívá piercing ze zirkonu, využívají se také kuličky z jantaru, gumové vychytávky. Ve hře jsou také silikonové okrasy, které se také navlékají na kuličky a nejrůznější vsazené kamínky. Zkusit můžete také piercing, který pod UV světlem barevně svítí. Snadno tak upoutáte pozornost v klubech a na diskotékách.
Piercing do pupíku bolí nejméně
Jednou z nejčastějších otázek je, který piercing bolí nejméně a který se nejrychleji hojí. Nebudeme daleko od pravdy, jestliže řekneme, že se jedná o zcela individuální záležitost. Každý z nás má strach z něčeho jiného a strach z jehel se zde ukáže v trochu temnější podobě.
Nejsnáze se piercing aplikuje do částí těla, které mají velmi měkkou kůži. Tvrdá kůže propich jen ztěžuje. A co je snad ještě důležitější je, kolik nervů se v oblasti vyskytuje. Nervy jsou totiž tím nosičem, který předává veškerou bolest do vašeho mozku.
Mezi nejméně bolestivý piercing tedy patří piercing do uší, piercing do pupíku, piercing do nosu a piercing do obočí.
V prvních týdnech nošení zjistíte, že důležitým faktorem je také velikost a tvar vaší ozdoby. Některý piercing se totiž snadno zachytává o nejrůznější drobnosti a i lehké neočekávané popotáhnutí vás může stát několik chvil bolesti.
Piercing brady a rukou (mezi palcem a ukazováčkem) bolí více. Piercing umístěný v obličeji se zase rychle hojí, oproti např. piercingu v pupíku. Ten má ale zase tu výhodu, že ho v každém případě můžete schovat a hojení tak probíhá naprosto nepozorovaně.
Hojení piercingu do pupíku
Některé dívky se setkaly s výrazným a dlouhotrvajícím zčervenáním, oblast byla citlivější a někdy vytékal také hnis. Chce to dávat pozor a dbát všech pokynů a rad piercingového salónu.
Někdy se používá antibiotikum Framykoin, avšak v každém případě se vyhněte dlouhodobějšímu užívání. Výborná je mořská sůl či antibakteriální mýdla, která zakoupíte v salónech či lékárnách.
Rozhodně nepoužívejte líh či kysličník, který sice desinfikuje, avšak na druhou strana oblast výrazně vysušuje.
Při správném ošetřování je hojení trvá 14 dní bez jakýchkoli komplikací. Při svlékání a oblékání buďte ostražití, abyste zbytečně o svůj piercing nezavadili.
Kde koupit piercing
V partnerských e-shopu najdete piercing do pupíku i jiné varianty v desítkách provedení. Pro piercing do pupíku doporučujeme titan či chirurgickou ocel 316L. Jedná se o dva ne-alerigické kovy, které lidské tělo snáší velmi dobře.
Doporučujeme vysoce kvalitní piercing a zároveň takový, který není předražený. Pozor na některé pircingové a tetovací salóny. Za piercing do pupíku – běžný banánek – můžete v salónech zaplatit až 700 korun, zatímco v eshopech zaplatíte v rozmezí 80 – 300 korun.