Úvod » Investování » Mintos návod a recenze | Investování do P2P půjček s 11 – 13% ročně!

Mintos návod a recenze | Investování do P2P půjček s 11 – 13% ročně!

Investování v rámci P2P půjček je velmi oblíbené. Nabízí poměrně bezpečné a stabilní zhodnocení kolem 10% ročně. Není tak rizikové, jako investice do akcií nebo kryptoměn a zároveň nevyžaduje příliš vysokou prvotní investici. Do začátku vám stačí pár stovek korun, a to doslova. Jedním z nejoblíbenějších portálů pro P2P půjčky je Mintos. Návod, který vám v tomto článku poskytujeme, zodpovídá nejčastější dotazy, jak Mintos funguje a jak dosáhnout takového zhodnocení. Mintos recenze byla sepsaná upřímně a doufáme, že vám pomůže. Dozvíte se, proč i drobní investoři mají v oblibě P2P investování do půjček a zejména přes Mintos.

Jak funguje Mintos P2P investování

mintos recenze

Mintos je Lotyšský P2P portál, který byl založen na začátku roku 2015. Poměrně mladá platforma si za svoje krátké působení získala solidní základnu 40 000 investorů s celkovou investicí 380 milionů EUR (listopad 2017). Tak rozsáhlé investice má jen minimum portálů s P2P půjčkami. Podobně je na tom třeba společnost Lendy nebo Twino.

Mintos návod a recenze

Platforma je prostředníkem mezi investory a žadateli o úvěr skrze nebankovní úvěrové společnosti. V současné době jich je 26 a mezi zástupci nalezneme i českou společnost Acema. Široké portfolio investic dává možnost investovat i do různých odvětví. Investiční strategie tak mohou být skutečně široké.

Investor má na výběr z široké nabídky úvěrů

Platforma nabízí na tisíce úvěrů, do kterých je možné investovat minimálně 10 EUR nebo ekvivalentní částka v jiné měně. Minimální vklad je skutečně nízký a tento druh investování je vhodný pro začátečníky a okoukání trhu s P2P půjčkami.

Chci začít investovat na Mintos

(vstupní bonus 1% k investici po 90 dnů od registrace)

Široký výběr navíc umožňuje rozložit rizika a diverzifikovat tak své investiční portfolio. Vybírat si můžete z široké nabídky úvěr, států, poskytovatelů nebo měn.

Převod peněz může být jediný problém, ale v případě Mintos je možné investovat i české koruny. Česká spořitelna spravuje český účet společnosti Mintos. Peníze tak máte na účtu nejpozději během dvou dnů při výběru. To poskytuje velkou záruku, že můžete své prostředky rychle a bezpečně kdykoli vybrat.

Výhody a nevýhody Mintosu

Vložení peněz je tedy ten nejmenší problém. Stačí zadat ve své bance číslo účtu, přidat Mintos iban a zadat částku, kterou chcete investovat. Poté odešlete a čekáte, až vám peníze přijdou. Pokud budete dobíjet Eura, dle zkušeností investorů doporučujeme využít službu TransferWise, která má ve srovnání s bankovními převodem (a to i SEPA převod) nižší poplatky a výhodnější kurzy.

Další pozitivní zkušenosti jsou s průměrným výnosem, který činí až 13% ročně (podívejte se na zkušenost Martina s Mintos). K většině půjčkám je navíc jistota garancí vykoupení. V takovém případě můžete snadno regulovat riziko a opět se více zabezpečit proti případným ztrátám z investování. Jediným neduhem je zdanění výnosů, které vás čeká jednou za rok v rámci podání daňového přiznání. S trochou praxe lze však zvládnout i tento drobný problém levou zadní.

Proč investujeme přes Mintos

 • Registrace a účet bez měsíčních poplatků.
 • Možnost posílat přímo české koruny (CZK).
 • Nástroj Auto Invest – autopilot investování, který investuje na základě vašich kritérií.
 • Každý den nové úvěry.
 • Online směnárna a zjednodušení investování do různých měn.
 • Rozhraní v češtině. Platforma vhodná i pro ne-angličtináře.
 • Promo kód nabízí výhodnější investování (získejte 1% bonus navíc).

Jako každá služba má Mintos i pár drobných nevýhod, které však nejsou strašné a nedosahují na pozitiva.

Co by Mintos mohl vylepšit?

 • České tržiště má menší počet nabídek.
 • Nutná byrokracie. Nutnost jednou za rok vyřešit daně.
 • Poplatky za převod do jiných měn.

Návod krok za krokem pro začátečníky na Mintos

Přesný návod na investování do určitých úvěrů je nemožné vytvořit. Každý rád investuje do různých úvěru, měn nebo zemí. Na Mintosu však můžete nalézt dva typy garancí, které je výhodné sledovat.

 • Buyback guarantee – garance vykoupení. Pokud dlužník nesplácí po dobu 60 dní bude úvěr vykoupen a investor si připíše úroky. Tento typ úvěru je označen žlutou ikonkou.
 • LTV – (loan to value). Poměr úvěru a zástavní hodnoty. Jedná se o číslo, které vyjadřuje bezpečnost úvěru. Nejčastěji vyjádřeno v procentech a čím nižší číslo, tím je investice do úvěru bezpečnější.

Investování do těchto typů úvěru patří mezi dlouhodobě nejjistější a nabízí i poměrně solidní zhodnocení. Pro začátečníky se jedná o nejjednodušší formu získání potřebných zkušenosti s P2P půjčkami a investováním.

Mintos promo kód

Mintos občasně nabízí promo kód, který novému investorovi dává navíc 1% k investici, kterou na Mintosu učiní během prvních 90 dnů. Skvělá zpráva pro vás je, že tutéž akci s bonusem 1% navíc dává Mintos, pokud se zaregistrujte přes tento odkaz. Zároveň získám bonusové procento také já, Mintos se snaží podpořit tímto způsobem stávající i nové investory.

Mintos návod a recenze | Investování do P2P půjček s 11 – 13% ročně!
4 (80%) 4 hlasů

Martin Rosulek

Martin Rosulek je na cestě k digitálnímu nomádství a full-time cestování. Po cestách v Austrálii a jihovýchodní Asii, procestoval Kanadu a Latinskou Ameriku. Nyní pobývá v Thajsku a sbírá zkušenosti o práci na dálku. Zaměřuje se na poskytování služeb online a zprostředkování obchodu přes affiliate spolupráci. Martin bloguje na DigitalniNomadstvi.cz.